İSTOÇ OTO TİCARET MERKEZİ AÇILDI

03.08.2010

 

 İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay, "Biz kriz çığırtkanlığı yapıp yardım istemiyoruz, başta ulaşım olmak üzere sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz" dedi. İSTOÇ Oto ve Ticaret Merkezi'nin açılışında konuşan Kemalbay, toplam 7 bin 200 üyeleri bulunduğunu ve şu anda 6 bin 25 faal iş yeriyle 80-90 bin kişiye istihdam sağlandığını söyledi.

İSTOÇ'un oto market bölümünün 1400 dükkan kapasitesi bulunduğunu ve 10 bin kişinin istihdam edildiğini ifade eden Kemalbay, sokak aralarındaki ikinci el oto pazarlarının kaldırılmasını ve hepsinin İSTOÇ'a taşınmasının sağlanmasını istedi. Kemalbay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz kriz çığırtkanlığı yapıp yardım istemiyoruz. Başta ulaşım olmak üzere sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz. İSTOÇ'a günde 60 bin araç giriş-çıkış yapıyor. Ancak giriş levhaları olmadığı için otobanda yolu kaçıran 1.5-2 saat sonra geri dönebiliyor. Günde 60 bin aracın girdiği yere bir ok ya da tabela koyamadık."

Metro istasyonunun bir an önce açılmasını talep ettiklerini kaydeden Kemalbay, İSTOÇ'un içinden otobana çıkış olmadığı için özellikle sabah ve akşam saatlerinde çok zorlandıklarını belirtti.

İSTOÇ Oto ve Ticaret Merkezi'nin bünyesinde oto alım-satımına uygun 1200 iş yeri, 200 adet 400 metre karelik ofis, 2 bin 500 araçlık kapalı otopark, 2 bin 500 araçlık teşhir yeri, 2 kapalı spor salonu ve bir cami bulunuyor. Yapımı 2008'de tamamlanan İSTOÇ Oto ve Ticaret Merkezi ile İstanbul'un değişik noktalarında dağınık halde bulunan oto galerilerinin modern bir yapı altında toplanması hedefleniyor.

 

 


 

 
 
 

Evden Eve Nakliyat Web Yazılım AloraNET